+48 12 373 53 00

Ostatni rok bez kasy fiskalnej

Ostatni rok bez kasy fiskalnej

Ostatni rok bez kasy fiskalnej

Od 2017 roku każdy przedsiębiorca, którego klientami są konsumenci i rolnicy ryczałtowi, będzie musiał używać kasy fiskalnej. Zwolnienie do 20 000 pln, z którego obecnie można korzystać, ma charakter przejściowy i w tym roku można się do niego stosować po raz ostatni.

Zgodnie z art.111 ustawy o VAT jeśli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

W rozporządzeniu Ministerstwa Finansów z dnia 4 listopada 2014r. czytamy też, że jeśli w poprzednim roku podatkowym przedsiębiorca nie przekroczył obrotu w wysokości 20 000 pln, nie musi posiadać kasy rejestrującej. Również w tym rozporządzeniu zaznaczono, że zwolnienie to obowiązuje nie dłużej niż do 31 grudnia 2016r.

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2017r. każdy przedsiębiorca , który sprzedaje na rzecz konsumentów i rolników ryczałtowych, będzie musiał korzystać z kasy fiskalnej.

Osoby, które w trakcie roku 2016 przekroczą limit 20 000 uprawniający do zwolnienia z kasy, muszą zakupić ją w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące następujące po miesiącu, w którym doszło do przekroczenia limitu.

 

 

źródło: biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>