+48 12 373 53 00

Od 1 grudnia nowe dopłaty dla rolnictwa.

Od 1 grudnia nowe dopłaty dla rolnictwa.

Od 1 grudnia nowe dopłaty dla rolnictwa.

Od 1 do 30 grudnia 2015 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie rolno-spożywczym. Firma starająca się o takie dofinansowanie, będzie mogła dostać do 3 mln złotych.

W ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 został uruchomiony projekt  „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” . Działanie to jest kontynuacją podobnego programu z poprzednich lat. Dofinansowanie przysługuje mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które  działają w sektorze przetwórstwa lub handlu hurtowego produktami rolnymi. Cały budżet to kwota 693 mln euro a maksymalna wartość refundacji poniesionych kosztów wynosi 50% wydanej kwoty.

Wysokość dofinansowania zależy do rodzaju działalności. Jeżeli jest to np. przedsiębiorstwo, które zajmuje się przetwarzaniem i wprowadzaniem na rynek produktów rolnych, wysokość wsparcia może wynieść do 3 mln złotych. Jeśli o dotację ubiega się przedsiębiorstwo będące związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, może maksymalnie otrzymać 15 mln złotych.

nabór wniosków trwa od 1 do 30 grudnia 2015r. O dofinansowanie mogą ubiegać się tylko firmy, które zajmują się handlem żywnością oraz przetwórstwem rolno – spożywczym.

W kolejnym naborze będą mogli wziąć udział rolnicy, ich małżonkowie oraz członkowie gospodarstwa domowego, pod warunkiem posiadania ubezpieczenia w KRUS i rozpoczynania działalności w zakresie przetwórstwa produktów rolnych. Kwota dotacji w tym wypadku nie przekroczy 300 tys złotych.

Wnioski należy składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania.

 

 

 

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>