+48 12 373 53 00

Nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców.

Nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców.

Nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy rozpoczynający swoja działalność, niejednokrotnie stają przed problemem pozyskania środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej. Możliwość otrzymania wsparcia z krajowych programów operacyjnych czy Funduszy Unijnych, jest często ograniczona, ale są jeszcze inne sposoby na zdobycie funduszy.

Przedsiębiorca oprócz wspomnianych, ma jeszcze kilka innych możliwości:

  • kredyt gotówkowy
  • umowa partnerska z aniołem biznesu ( osoba przeznaczająca swój kapitał na finansowanie różnych przedsięwzięć – więcej )
  • nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców

Środki na wspomniane pożyczki mogą pochodzić z Unii i są przeznaczone dla mikro i małych przedsiębiorstw. Fundusze te trafiają do budżetu województw, które współpracując z pośrednikami finansowymi, zakładają fundusze powiernicze. Przedsiębiorca, który ubiega się o taką pożyczkę musi udać się do takiego pośrednika i złożyć stosowne dokumenty. Pożyczka spłacona w określonym czasie, trafia z powrotem do funduszu z przeznaczeniem dla kolejnych przedsiębiorców.

Drugą możliwością na otrzymanie nisko oprocentowanej pożyczki jest program ” Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”, w ramach którego pożyczkę można otrzymać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przedsiębiorca może ubiegać się o ponad 81 tys. dofinansowania do otwieranej działalności. Pożyczka z BGK jest nisko oprocentowana, a rata odsetkowa stała. Z tej pożyczki mogą skorzystać studenci ostatnich roków, absolwenci szkół średnich i wyższych nie później niż do 4 lat po zakończeniu edukacji. Nie muszą to być osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy, ale trzeba złożyć oświadczenie o nie wykonywaniu pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>