+48 12 373 53 00

Termin wystawiania faktury

Termin wystawiania faktury

Termin wystawiania faktury

Zgodnie z art. 106i ust.1 Ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż  do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano usługę lub dostarczono towar. Dotyczy to również faktur zaliczkowych oraz faktur wystawianych na żądanie osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej.

Ustawa zakłada jednak pewne wyjątki kiedy zastosowanie ma szczególny moment powstania obowiązku podatkowego. W przypadku:

  • świadczenia usług budowlanych lub budowlano –  montażowych, fakturę wystawia się nie później niż 30 dnia od dnia wykonania usługi
  • dostawy książek drukowanych (z wyłączeniem map i ulotek) oraz gazet, czasopism i magazynów drukowanych, fakturę wystawia się nie później niż 60 dnia od wykonania usługi. Jeśli umowa przewiduje rozliczenie zwrotów wydawnictw, fakturę wystawia się nie później niż 120 dnia od pierwszego dnia wydania towaru.
  • czynności polegających na drukowaniu książek (z włączeniem map i ulotek) oraz gazet, czasopism i magazynów drukowanych, fakturę wystawia się nie później niż 90 dnia wykonania usługi.

Przy sprzedaży towarów w opakowaniach zwrotnych, w przypadku niezwrócenia przez nabywcę opakowania, fakturę wystawia się nie później niż:

  • 7 dnia od dnia określonego w umowie dnia zwrotu opakowania
  • 60 dnia od dnia wydania opakowania, jeżeli w umowie nie określono terminu zwrotu opakowania

Fakturę można również wystawić przed dokonaniem sprzedaży lub wykonaniem usługi, jednak nie wcześniej niż 30 dni przed planowanym terminem otrzymania zapłaty.

Korzystający z naszych usług księgowych klienci otrzymują dostęp do intuicyjnej i prostej w obsłudze aplikacji, która nie tylko umożliwia szybkie wystawianie faktur, ale służy również do komunikacji z internetowym biurem rachunkowym INETUS.

Imię

Nazwisko

Adres e-mail

Numer telefonu

akceptuje regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>