+48 12 373 53 00

Terminy ważne dla przedsiębiorcy

Terminy ważne dla przedsiębiorcy

Terminy ważne dla przedsiębiorcy

 

 

Osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, musi pamiętać o podstawowych terminach, które dotyczą składek ZUS, deklaracji VAT i zapłaty podatków.

1. Składki ZUS.

Opłaca się je każdego miesiąca a obowiązek dotyczy większości polskich przedsiębiorców. Terminy są identyczne dla tych, którzy opłacają ZUS w pełnej wysokości i dla tych, którzy opłacają go na preferencyjnych warunkach. Różnica w terminach ma znaczenie dla właścicieli firm działających samodzielnie – do 10 dnia każdego miesiąca, a dla właścicieli firm , które zatrudniają pracowników – do 15 dnia każdego miesiąca.

2. Deklaracje VAT.

Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT, musi go opłacać do 25 dnia miesiąca następującego po rozliczanym okresie ( miesiąc lub kwartał) Podobnie jest z deklaracjami VAT ( VAT 7 – rozliczenia miesięczne i VAT 7K – rozliczenia kwartalne), które trzeba złożyć w urzędzie skarbowym do 25 dnia miesiąca, następującego po rozliczanym okresie.

3. Podatek dochodowy.

Rozliczanie podatku na zasadach ogólnych lub liniowo, wiąże się z jego obliczeniem i płaceniem w postaci zaliczek. Kwotę należy wpłacić do 20 dnia miesiąca, następującego po rozliczanym okresie ( miesiąc lub kwartał)

Korzystając z naszych usług, otrzymasz dostęp do aplikacji, która ułatwi Ci pamiętanie o tych wszystkich terminach.  Przekonaj się już teraz, oferujemy Ci możliwość testowania naszych usług przez 30 dni całkowicie za darmo !

Wypełnij formularz już teraz!

Imię

Nazwisko

Adres e-mail

Numer telefonu

akceptuje regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>